TECH DATA, IBM DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

IBM Software Defined Storage, IBM Storwize, IBM FlashSystem, IBM Tape Storage ve IBM Cloud Object Storage ürün ailelerini daha yakından incelemek ve destek almak için Global bir IBM Distribütörü olan TechData’ya danışın!

Çözümlerinize Katma Değer Sağlayacak IBM Teknolojileri

IBM Storwize Ürün Ailesi
v5010E, v5030E

Her bir ürün ultra düşük gecikme süresi, uygun maliyet, operasyonel verimlilik ve görev açısından kritik öneme sahip güvenilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır.


v5100

Storwize v5100
IBM Storwize V5100 depolama çözümleri, NVMe ile hızlandırılmış performansı ve kanıtlanmış, zengin çeşitlilikteki işlevleri uygun maliyetle sunuyor. Depolama sanallaştırmayı, NVMe yeteneklerini, flash performansını ve kurumsal yetenekleri uygun maliyetli tek bir sistem içinde devreye alın.


v7000 Gen3

Uçtan uca NVMe flash ve isteğe bağlı hibrit genişletmelerle en yüksek düzeyde işlevsellik, performans ve ölçeklenebilirlik elde edin. Kurumsal sınıf özellikleri arasında, kapsamlı yapay zeka tabanlı depolama kaynak yönetimi, tahmine dayalı analitik ve otomatikleştirilmiş veri yerleştirme yer alır.

IBM Flash Depolama Sistemleri


v5100F

Veri varlıklarından rekabet avantajı elde etmek isteyen modern kuruluşlar için güçlü depolama çözümü. Storwize V5100F, gücünü NVMe'den alan IBM FlashCore teknolojisi ile birçok IBM Spectrum Virtualize özelliğini düşük maliyetli bir çözümde birleştiriyor.


v7000F

Storwize v7000f
IBM v7000F iş yüklerini tek bir konsolidasyonda birleştirmek için tasarlanmış, tamamen flash, ölçeklenebilir ve sanallaştırılmış; yönetim kolaylığı, düşük maliyet, üstün performans ve High Available yapısı sunan bir depolama sistemidir.


FlashSystem 900

IBM FlashSystem 900 tümü flash depolama dizileri, uygulamaları hızlandırarak tutarlı düşük gecikme ve yerleşik donanım veri sıkıştırması ile Katman 0 performansı sunar. Bu yüksek hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli sistem; çevrimiçi işlem yürütme, analitik, veritabanları, sanal masaüstü altyapıları, teknik bilgi işlem uygulamaları ve bulut ortamları gibi en çok kaynak talep eden uygulamalarınızı destekler. IBM FlashCore teknolojisiyle desteklenen FlashSystem 900, gerçek zamanlı öngörüler sunarak işletmenize rekabet avantajı elde etmek üzere hızlı bir şekilde veri odaklı kararlar alma gücü verir.


FlashSystem 9100

Storwize v7000f
IBM FlashSystem 9100, Flash ve uçtan uca NVMe (Non-Volatile Memory Express) performansını 2U'luk güçlü bir kurumsal sınıf depolama sisteminde, IBM FlashCore teknolojisinin güvenilirliği ve inovasyonu ve IBM Spectrum Virtualize çözümünün güçlü özellikleriyle bir araya getirir. Yoğun veri odaklı çoklu bulut depolama kapasitesi sağlayan FlashSystem 9100, IBM Spectrum Storage çözümünün yazılım tanımlı yetenekleriyle güçlü bir biçimde bütünleştirilmiştir ve işinizi en iyi destekleyen çoklu bulut çözümlerini kolayca eklemenize imkan tanır.

IBM Tape Depolama Mimarisi


TS2900

IBM TS2900 Tape Autoloader, raf sistemleri ile küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir başlangıç düzeyi otomatikleştirilmiş yedekleme sistemidir. TS2900, düşük profili ve yüksek yoğunluklu depolama kapasitesi ile yedekleme ve arşivleme işlemleri için idealdir. TS2900, yarı yükseklikte LTO Ultrium 7, 6, 5 ya da 4 manyetik bant teknolojisi ile sunulmaktadır ve hepsi 6 Gb/sn SAS sürücü seçeneklerine sahiptir. Web tabanlı uzaktan yönetim ile çubuk kod okuyucu, kullanım kolaylığı sağlanmasına yardımcı olur. TS2900, bir raf sisteminde ya da bir ofiste, masaüstündeki bir sunucunun yanında kullanılabilir. TS2900 ayrıca, yarı yükseklikte LTO Ultrium 7, 6, 5 ya da 4 manyetik bant teknolojisiyle birlikte hassas verilerin şifrelenmesini destekler.


TS4300

IBM TS4300 Manyetik Bant Kitaplığı, veri merkezi alanı ve tesisleriyle ilişkili maliyetlerin düşürülmesine yardımcı olmak ve verileri uzun vadede güvenli şekilde depolamak için tasarlanmış, yüksek yoğunluklu, yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve yönetimi kolay bir çözümdür. Modüler tasarımı sayesinde, Linear Tape-Open Ultrium 7 ve 6 kartuşlarına, sürücülere ve yedek güç kaynaklarına yönelik genişletme ile gerektiğinde kartuş ve sürücü kapasitesini artırabilir, yedi modüle kadar dikey olarak ölçekleyebilirsiniz. IBM TS4300 gelişmiş veri koruması, güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olur.


TS4500

TS4500 Tape Library
IBM TS4500 Tape Library, orta ölçekli ve büyük kuruluşların bulut depolaması zorluklarını aşmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış yeni nesil bir depolama çözümüdür. Bu zorluklar arasında, bulut ve hibrit bulut altyapılarında yüksek veri hacmi artışı, depolama sistemlerinin artan maliyetleri, farklı satıcı firma platformları arasında veri geçişinin zorluğu ve personel kaynakları daralırken BT eğitiminin ve yönetiminin artan karmaşıklığı yer alır.
Tech Data
IBM Business Partner

Ürünleri Deneyimlemek ve Webinar Daveti Almak İçin Bize Ulaşın

Kaydınızın alınabilmesi için tüm alanları eksiksiz olarak doldurunuz.
Sadece kurumsal mail adresiniz ile kayıt yapılabilmektedir. Gmail, Yahoo, Outlook ve benzeri şahsi eposta hesapları ile kayıt sistem tarafından alınmamaktadır.

IBM Yazılım Tabanlı Depolama Sistemleri (SDS)


Spectrum Accelerate

IBM Spectrum Accelerate, şirket içinde ve dışında farklı türler içeren bir altyapıda hızlı ve esnek devreye alım için tasarlanmış, yazılım tanımlı bir blok depolama çözümüdür. Seçtiğiniz sunucularda devreye alınabilir: x86 ticari donanım, tümleşik araçlar (IBM XIV Storage System Gen3 ve önceden doğrulanmış üçüncü kişi araçları dahil) ve genel kullanıma açık IBM Cloud. Kanıtlanmış XIV teknolojisini temel alan çözüm, IBM Spectrum Storage blok depolama bileşenini sağlar ve IBM Spectrum Storage ürün grubu seviyesinde ve IBM Spectrum Accelerate ekosistem seviyesinde lisanslamayla esnek bir biçimde genişletilir.


Spectrum Scale

İşletmeler ve kuruluşlar, her zamankinden daha fazla veri oluşturmakta, analiz etmekte ve saklamaktadır. Bir yandan hızlı altyapı büyümesini yönetirken diğer yandan daha hızlı öngörüler sunanlar kendi sektörlerinde liderdir. Bu öngörüler sunulurken, bir kuruluşun temel depolaması güvenliği, güvenilirliği ve yüksek performansı sağlamanın yanında geleneksel uygulamaların yanı sıra yeni çağın büyük veri ve yapay zeka iş yüklerini desteklemelidir. IBM Spectrum Scale, arşivleme ve analitik gerçekleştirmeye yönelik benzersiz yeteneği sayesinde, verileri yönetmeye ilişkin yüksek performanslı çözüm olarak bu zorlukların üstesinden gelir.


Spectrum Virtualize

Kuruluşların bilgiden çok altyapıya odaklandığı, genellikle maliyeti göz ardı ettiği ve altyapının desteklediği düşünülen iş işlevlerini eksik bıraktığı dönem artık sona erdi. Bunun yerine, günümüzün kuruluşları daha düşük maliyet karşılığında daha fazla esneklik için iş yerinde ve bulut üzerinde depolamayı birleştiren hibrit bulutlar ya da özel bulutlar dahil olmak üzere verilerini depolamalarını, yönetmelerini, korumalarını ve kullanmalarını sağlayacak daha iyi yöntemler arıyor. IBM Spectrum Virtualize, bu zorluğun aşılması için hem sürekli ikizlemeyi hem de anlık görüntüleri kullanan hibrit bulut yapılandırmaları dahil olmak üzere yeni bir çözüm sunuyor.


Spectrum Protect

IBM Spectrum Protect, fiziksel dosya sunucuları, uygulamalar ve sanal ortamlar için ölçeklenebilir veri koruması sağlar. Kuruluşlar, yedekleme sunucusu başına milyarlarca nesneyi yönetecek şekilde dikey ölçekleme yapabilir. Ayrıca verilerdeki yerleşik verimlilik özellikleri ve verilerin manyetik bant, genel bulut hizmetleri ve şirket içindeki nesne depolamasına taşınabilmesi sayesinde yedekleme altyapısı maliyetlerini de düşürebilir. IBM Spectrum Protect, IBM Spectrum Protect Plus için de bir veri boşaltma hedefi olabileceğinden uzun vadeli veri koruması ve olağanüstü durum kurtarma için mevcut yatırımlarınızdan yararlanma olanağı sağlar.


Spectrum Protect Plus

IBM Spectrum Protect Plus, hibrit çoklu bulut ortamlarındaki sanal makineler, veritabanları ve konteynerler için neredeyse anında kurtarma, eşleme, saklama ve yeniden kullanma imkanı sağlayan modern bir veri koruma çözümüdür. Sanal bir araç olarak kolaylıkla devreye alınır ve aracısız mimarinin bakımı kolaydır. Geliştirmenin, testlerin ve analitiğin kalitesini ve hızını artırarak verilerinizin değerini ortaya çıkarır. Fiziksel ve sanal manyetik bant desteği dahil olmak üzere hem şirket içindeki hem de bulut tabanlı nesne depolamasına ve IBM Spectrum Protect'e veri boşaltma aracılığıyla düşük maliyetli veri saklama, veri uyumluluğu ve olağanüstü durum kurtarma elde edilir.


Spectrum Archive

IBM Spectrum Archive, biçimlendirilmiş manyetik bant kartuşlarındaki açıklayıcı meta verilerin okunması, yazılması ve değiş tokuşu için Linear Tape File System (LTFS) biçim standardını kullanarak, IBM manyetik bant sürücülerinde ve kitaplıklarında depolanan atıl verilere doğrudan, kullanımı kolay ve grafiksel erişim sağlar. Spectrum Archive verilere erişmek için ek manyetik bant yönetimi ve yazılımı gereksinimini ortadan kaldırır. Spectrum Archive, biçimiyle dijital dosyalarınızın yönetimi için üç yazılım çözümü sunar: Single Drive Edition, Library Edition ve Enterprise Edition.


Spectrum Copy Data Management

IBM Spectrum Copy Data Management, gereksiz kopyalar oluşturmadan ya da değerli depolama alanında kullanılmayan kopya bırakmadan, kopyaları veri tüketicilerinin ihtiyaç duyduğu anda ve yerde veri tüketicilerinin kullanımına sunar. Bu ürün, yerel ve hibrit bulut ve saha dışı bulut altyapınızdan kopya verilerin kataloğunu oluşturur, yinelemeleri belirler ve kopya isteklerini mevcut kopyalarla karşılaştırır. Veri tüketicileri, ihtiyaç duydukları kopyaları oluşturmak için self servis portalını kullanarak iş çevikliği sağlayabilir. Tutarlılık sağlamak ve karmaşıklığı azaltmak için kopyalama süreçleri ve iş akışları otomatikleştirilir. IBM Spectrum Copy Data Management, daha hızlı değere dönüştürme için aracısız sanal makine olarak hızla devreye alır.


Spectrum Control

IBM® Spectrum Control™, marka bağımsız depolama ortamları için izleme, otomasyon ve analitik sağlar. Kapsamlı çözüm; depolama sistemlerini, yazılım tanımlı depolamayı ve depolama alanı ağına (SAN) ilişkin yöneltme yapılarını ve aygıtlarını yönetmenize olanak tanır. IBM sayesinde, bölüm, uygulama ve sunucu da dahil olmak üzere birden fazla perspektiften depolamayı görüntüleyebilirsiniz. Çözüm; kaynak sağlama, katman optimizasyonu, performans yönetimi ve veri eşleme süreçlerini basitleştirmeye yardımcı olur.


Spectrum Connect

Günümüzün kuruluşları, depolamanın çok sayıda bulut ortamında hızlı ve kolay bütünleştirilmesini talep eder. IBM Spectrum Connect, IBM blok depolamasının konteyner mimarisine sahip VMware ve Microsoft PowerShell ortamlarında tahsis edilmesine, izlenmesine, otomatikleştirilmesine ve koordinasyonunun sağlanmasına imkan tanıyarak depolama ekiplerini ve diğer paydaşları destekler. Tutarlı bir deneyim için, çok sayıda çözümün ve ortamın aynı kullanıcı arabirimi aracılığıyla kullanılmasına imkan tanır. Kuruluşların bulut karmaşıklığını basitleştirmesine yardımcı olur; ayrıca, yetkilendirme sayesinde tüm IBM blok depolama müşterileri tarafından kullanılabilir.


Spectrum Discover

IBM Spectrum Discover, eksabayt ölçeğinde yapısal olmayan depolama için veri öngörüleri sağlayan, modern bir meta veri yönetimi yazılımıdır. IBM Spectrum Discover, milyarlarca dosya ve nesneye ilişkin meta verileri hızla işlemek, birleştirmek ve dizinlemek üzere şirket içindeki ve buluttaki çok sayıda dosya ve nesne depolaması sistemine kolayca bağlanarak bu depolama kaynakları üzerinde zengin bir meta veri katmanı sağlar. Bu meta veriler, veri bilimcilerinin, depolama yöneticilerinin ve veri sorumlularının büyük hacimlerdeki yapısal olmayan verilerden öngörü elde etmelerine, bu öngörüleri verimli bir biçimde yönetmelerine ve sınıflandırmalarına imkan tanır.

IBM'in tümü flash depolama sistemlerinin avantajları

Modern, yüksek performanslı uygulama gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır

Ultra düşük gecikme süresi, uygun maliyet, operasyonel verimlilik ve görev açısından kritik öneme sahip güvenilirlik, her ürünün yerleşik özellikleridir.

Gereksinimlerinizi karşılamak üzere özel olarak uyarlanmış flash depolama

Mevcut depolama ortamınızın kısa bir değerlendirmesi, doğru flash depolama çözümlerini belirlemenize, değerlendirmenize ve bunlar hakkında karara varmanıza yardımcı olur.

Garantilerle desteklenen sektör lideri teknoloji

Dayanıklılık, performans ve sıkıştırma özellikleri garanti kapsamındadır ve IBM, genişletilmiş destek ve bakım sunar.

Kapasiteyle birlikte artan fiyatlandırma yöntemiyle, talebe dayalı IBM bulut deneyimi

IBM Storage Utility Offering, depolama taleplerinizin iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde değişmesiyle birlikte, bulut benzeri bir kullanım modeli sağlayarak kapasite maliyetlerini iş ihtiyaçlarınıza göre daha uygun bir şekilde uyarlar.

IBM hibrit depolama sisteminizi tam iş ihtiyaçlarınıza göre uyarlayın

Performans hedeflerine ulaşın

Performans hedeflerine ulaşın

Flash ve disk aygıtlarında veri yerleştirmesini otomatikleştirin. Hibrit depolama sayesinde, en sık kullanılan verileri en yüksek hızlı aygıtlarınıza taşıyarak ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda hızlı performans sunun.

Veri tasarrufunu optimize edin

Veri tasarrufunu optimize edin

Hizmet seviyesi taahhütlerinizi en makul maliyetlerle karşılamak için, en iyi flash ve geleneksel sabit sürücü karışımı ile toplam sahip olma maliyetinizi düşürün.

Farklı iş yüklerini destekleyin

Farklı iş yüklerini destekleyin

Hibrit flash dizileriyle, genel ve özel bulut ortamlarında olduğu gibi, çeşitli karışık iş yükleriyle birlikte büyük veri analitiği ve ortam akışı gibi kritik iş yüklerini desteklemek için gereken performansı sunun.

IBM ile verilerinizi uygun maliyetli bir şekilde koruyun

Tüm ürünler

Tüm manyetik bant depolama ürünleri

Sürücüler, otomatik yükleyiciler, kitaplıklar, sanal manyetik bant sistemleri ve IBM Spectrum Archive yazılımı dahil.

Yüksek hız

Manyetik bant yüksek hızda gidiyor

'Flape' depolama; flaş, manyetik bant ve SDS'nin maliyet ve performans avantajlarını birleştirmek için akıllı yazılım tanımlı depolamayı kullanır.

İnovasyon

60 yılı aşkın bir geçmişe sahip manyetik bant inovasyonu

IBM, kapasite sınırlarını ve ileriye yönelik manyetik bant teknolojisi inovasyonlarının sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

IBM'in Yazılım Tabanlı Veri Depolama Sistemlerinin Avantajları

Hızlı devreye alım sağlayın

Şirket içinde, IBM Cloud'da veya özel bulutta kurumsal veri depolama platformunu devreye alın. Seçtiğiniz x86 sunucularında IBM'in en hızlı sistemlerinin DNA'sını hızla devreye alın.

Bulutunuzu güvenli şekilde büyütün

Verilerde 100 TB'nin altındaki hacimlerden petabaytlara varan büyümeyi kolaylıkla yönetin. Önde gelen veri bütünlüğü ve güvenliği ve yerel hibrit bulut seçenekleri elde edin.

Uygun ölçekteki verileri yönetin

Küresel işbirliği sağlayan, iş akışlarını kolaylaştıran ve bulut katmanlarıyla maliyetleri düşüren yüksek performanslı, ölçeklenebilir depolama ile büyük veri analitiğini ve kümelenmiş uygulamaları optimize edin.

Depolamanın sermaye ve işletim giderlerini azaltın

Blok depolamayı daha verimli, çevik ve çoklu buluta hazır hale getirmek için kapalı kalma süresini azaltın, özellikler ekleyin ve depolamayı birleştirin.

Kapsamlı altyapı yönetimi elde edin

Yazılım tanımlı, sanal, fiziksel, dosya ve nesne depolaması için altyapınızı verimli bir şekilde yönetin. Depolama maliyetlerini %50'ye kadar azaltabilen tahmine dayalı analitiği kullanarak yeni iş yüklerine ve altyapılara kolay geçiş.

Depolama altyapısını optimize edin

IBM Cloud içinden karmaşıklığı yönetin, maliyeti optimize edin ve desteği kolaylaştırın. Başarısı kanıtlanmış IBM veri yönetimi liderliğini, IBM Research'ün yapay zeka teknolojileriyle birleştirir.

Yapısal olmayan verileri sınıflandırın

Analitik, yönetişim ve depolama optimizasyonu için ihtiyaç duyduğunuz verileri kolayca bulmak üzere yapısal olmayan verileri oluşturulduğu anda belirleyin ve bu verilerin kataloğunu oluşturun.

Çoklu bulut devreye alımını kolaylaştırın

Birden çok bulut ortamında depolamayı hızlı ve kolay bir biçimde bütünleştirin. IBM blok depolamasının konteynerli VMware ve Microsoft PowerShell ortamlarında sağlanmasına, izlenmesine, otomatikleştirilmesine ve orkestrasyonuna imkan tanır.

Ölçekleme yaparken verilerinizi koruyun

IBM Spectrum Protect™, fiziksel dosya sunucuları, uygulamalar ve sanal ortamlar için ölçeklenir veri koruması sağlar. Ayrıca, yerleşik veri verimliliği yetenekleri ve verileri manyetik banta, genel bulut hizmetlerine ve şirket içi nesne depolama alanına geçirme yeteneği ile yedekleme altyapısı maliyetlerini de düşürür.

Verileri hızlı bir şekilde kurtarın ve yeniden kullanın

IBM® Spectrum Protect™ Plus; sanal ortamlar, veritabanları ve uygulamalar için modern bir veri koruma çözümüdür. Çoklu bulut ortamlarında veri kurtarmayı, replikasyonu ve boşaltmayı, DevOps için veri kopyalarının yönetimini, analitiği, raporlamayı ve çok daha fazlasını kolaylaştıran sanal araç olarak kolayca devreye alınır.

Verileri hızlı ve verimli bir şekilde arşivleyin

Basitleştirilmiş manyetik bant erişimi ve SDS'nin hızlı devreye alınması sayesinde en düşük maliyetli güvenilir veri depolama çözümü ve genişletilmiş koruma olanağı elde edin.

Veri kopyalama yönetimini modernleştirin

Gereksiz kopyalar oluşturmadan ya da değerli depolama alanında kullanılmayan kopya bırakmadan, kopyaları veri kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu anda ve yerde veri kullanıcılarının kullanımına sunar. Yaklaşık 15 dakika içinde sanal makine olarak devreye alınır.